Přání požehnaných Velikonoc 2020

Milí farníci, chtěl bych Vám všem popřát a vyprošovat, ať letošní úplně jiné prožití Velikonoc nás přivede k větší důvěře v Pána života, který kráčí s námi a vede nás cestou do Božího království.
Posílám svou modlitbu a požehnání Vám i všem, za které se modlíte a na které pamatujete.
Děkuji za Vaše modlitby a službu pro společenství farnosti, diecéze i všech potřebných.

Pokojné a požehnané Velikonoce ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého. AMEN.

Otec Jakub Holík

Svíce v oknech jako znamení vzkříšeného Ježíše Krista

Milí farníci, na základě výzvy našich biskupů i představených křesťanských církví v naší zemi můžeme vyjádřit svou radost ze Vzkříšení Pána Ježíše zapálením svíce a umístěním do okna našeho domu na Vigilii vzkříšení tuto sobotu 11. dubna 2020 po setmění.
Více si můžete přečíst na odkazu s textem našich biskupů ZDE

Zvonění kostelních zvonů

Na Zelený čtvrtek 9.dubna v 19:30 se rozezvoní zvony na kostelních věžích v celé naší diecézi, aby připomněly začátek Ježíšova utrpení. Pak utichnou až do Vigilie Vzkříšení v sobotu 11.4., kdy se ve 21:30 opět rozezní na oslavu Kristovo vítězství nad smrtí. Můžeme se k jejich zvuku připojit modlitbou ve svých domovech.

Sledujte stránky naší diecéze, kde naleznete další informace www.bip.cz

Slavení Svatého týdne 2020

Milí farníci, o letošním Svatém týdnu máme možnost se propojit při bohoslužbách s otcem biskupem Tomášem a to přes webové stránky biskupství

Na dalších odkazech můžete najít inspiraci ohledně prožití Svatého týdne v rodinách či v malých společenstvích:

videa od Litugie.cz

Komunita Blahoslavenství

a upozorňuji také na odkaz slov papeže Františka sdílený s poděkováním panem kardinálem Dukou na cirkev.cz ohledně nemožnosti svatosti smíření na serveru

Přeji Vám i v této nové situaci radostné a duchovně prožité dny Ježíšovy lásky, ke které se můžeme připojit.

Modlím se s Vámi a za Vás

Otec Jakub

Slovo biskupa Tomáše k nouzovému stavu 12.3.2020

Biskup Tomáš zveřejnil výzvu věřícím plzeňské diecéze v souvislosti s epidemií koronaviru. Článek je k dispozici ZDE

V naší farnosti jsou všechny veřejné bohoslužby až do odvolání ZRUŠENY.

Personální změna ve farnostech Dolní Bělá a Ledce:

S účinností od 16. ledna 2020 byl P.ICLic. Ireneusz Figura uvolněn z funkce faráře Římskokatolické farnosti Dolní Bělá Ledce. Z rozhodnutí pana biskupa Tomáše Holuba byl s účinností od 17. ledna 2020 ustanoven dočasnou správou těchto farností - Dolní Bělá a Ledce - generální vikář, P. Mgr. Jakub Holík.

V případě potřeby je možné se s ním spojit:

- telefonem na č. 736 529 274

- emailem: